Przed sądem staną dwaj Gruzini oskarżeni o kradzieże na MOP-ach w Częstochowie

W niedługim czasie, dwóch obywateli narodowości gruzińskiej stanie przed sądem, oskarżeni o dokonywanie kradzieży z włamaniem do samochodów zaparkowanych na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP-ach) wzdłuż autostrady A1 na terenie Częstochowy. Zostali oni ujęci przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku, bezpośrednio po tym, jak dokonali kolejnego przestępstwa, wpadając do pojazdu, którym podróżowała ofiara zdecydowała się zrobić przerwę na odpoczynek.

Przestępcza działalność Gruzinów miała miejsce na punktach obsługi podróżnych przy autostradzie A1 w Częstochowie. Podejrzani systematycznie wykorzystywali nieuwagę kierowców, którzy postanowili zatrzymać się na odpoczynek, dokonując kradzieży z włamaniem do ich pojazdów.

16 marca 2023 roku, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzili czynności operacyjne skierowane na wykrycie sprawców licznych kradzieży z włamaniem do samochodów. Incydenty te miały miejsce na parkingach przy autostradzie A1. W trakcie prowadzonej akcji doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy okazali się być obywatelami Gruzji.