Raków Częstochowa bliski zakontraktowania bramkarza z angielskiego Leeds United!

Niedawno pojawiła się wiadomość o oficjalnym ogłoszeniu Legii Warszawa, dotyczącym pozyskania piłkarza, który ma na swoim koncie gry dla drużyn Wolves oraz Evertonu. Teraz przyszła pora na Raków Częstochowa, który nie chce być w tyle za stolicą i podąża śladem anglojęzycznych klubów. Z najnowszych doniesień wynika, że byli mistrzowie Polski są na skraju finalizacji transakcji zakupu bramkarza z Leeds United!

Dziennikarz BBC, Adam Pope, który jest ekspertem w temacie wieści dotyczących drużyny Leeds United, jako pierwszy podał owe informacje. Jego zdaniem, Kristoffer Klaesson lada moment dokona transferu definitywnego z Leeds do Rakowa. Polski klub rzekomo bardzo docenia umiejętności drugiego bramkarza zespołu z Elland Road. Wszystko wskazuje na to, że jego przenosiny do Częstochowy to tylko kwestia niedługiego czasu.

Klaesson nie miała wielu okazji do gry w poprzednim sezonie Championship – rozegrał jedynie dwa mecze dla The Peackocks. Dodatkowo zaliczył jeden występ w ramach Carabao Cup. 23-letni zawodnik jest wyceniany na kwotę niewiele mniejszą od dwóch milionów euro.