Raków Częstochowa w przedsezonowej gorączce transferowej: nowi zawodnicy i najmłodszy dyrektor sportowy w Ekstraklasie

Wciąż jest kilka dni do oficjalnego otwarcia okienka transferowego w polskiej piłce nożnej, jednak Raków Częstochowa już ma na swoim koncie cztery udane transfery. Najbardziej spektakularnym z nich jest pozyskanie Ericka Otieno, szybkiego zawodnika wahadłowego, który ma dominować na lewej stronie boiska. Kadra Rakowa obecnie jest zróżnicowana i obszerna, dlatego można przewidzieć, że niektórzy gracze podczas zimowego okresu przeniosą się do innych drużyn. Zanim jednak to nastąpi, wszyscy zawodnicy będą dostępni do oglądania 18 stycznia w Galerii Jurajskiej.

Klub Raków Częstochowa może poszczycić się najmłodszym dyrektorem sportowym w PKO Ekstraklasie. Samuel Cardenas, mimo swoich 28 lat, posiada bogate doświadczenie i jest pełen entuzjazmu do pracy. Od momentu dołączenia do klubu Raków Częstochowa półtora miesiąca temu, przeprowadził już cztery transfery.

Pierwszym z nich był transfer Muhameda Šahinovicia, bramkarza pochodzącego z Bośni. Klub potwierdził jego pozyskanie w pierwszej połowie grudnia. Młody, 20-letni zawodnik ma za sobą już sporo występów w ekstraklasie bośniackiej i wszystko wskazuje na to, że jest przygotowywany jako następca Valadana Kovacevicia. Umowa zawodnika będzie obowiązywać do 2028 roku.