Raków Częstochowa wygrywa z Zagłębiem Lubin

Zagłębie Lubin nie sprostało Rakowowi Częstochowa, który pewnie triumfował 5:1 w dziewiątej rundzie PKO BP Ekstraklasy. Wygrana ta pozwoliła częstochowianom awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji ligowej. Mecz był pełen napięcia i pięknych zagrywek, które przyciągnęły widzów swoim widowiskiem. Grzegorz Misiak udokumentował fotograficznie to niezapomniane wydarzenie.

Raków Częstochowa od pierwszych minut meczu nadawał rytm rozgrywkom, a już w 10 minucie objął prowadzenie. Gustav Berggren przeprowadził spektakularną akcję, kończąc ją precyzyjnym podaniem do Vladyslava Kochergina, który bezbłędnie trafił do siatki, pokonując bramkarza rywali, Dominika Hładuna. Niemniej jednak, pomimo kontynuacji ofensywnej taktyki Rakowa, w 33 minucie Marek Mróz zdołał doprowadzić do remisu po precyzyjnym strzale z dystansu. Przerwa nadeszła z wynikiem 1:1.

W drugiej połowie spotkania Raków nie zwalniał tempa. W 53 minucie Michael Ameyaw zdecydowanie przedarł się lewym skrzydłem, a Jonatan Brunes skutecznie zakończył jego akcję, zdobywając bramkę na 2:1. Zagłębie usiłowało odpowiedzieć za pomocą stałych fragmentów gry, jednak obrona Rakowa pozostawała niewzruszona.

W finałowych minutach meczu drużyna prowadzona przez Marka Papszuna całkowicie zdominowała rywala, strzelając trzy kolejne gole. W 81 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Berggren, wykorzystując asystę Patryka Makucha. Trzy minuty później, Erick Otieno zaliczył swojego pierwszego gola dla Rakowa, podwyższając wynik do 4:1. W 89 minucie Gustav Berggren potwierdził wygraną swojego zespołu, trafiając do siatki po raz drugi, tym razem z bliskiej odległości.

Skład drużyn

Raków Częstochowa: Trelowski – Svarnas, Rodin, Mosór (65′ Otieno) – Tudor, Jean Carlos – Berggren, Kochergin (86′ Barath) – Ameyaw (85′ Drachal), Díaz (65′ Amorim) – Brunes (74′ Makuch).

Zagłębie Lubin: Hładun – Ławniczak, Mróz, Dąbrowski, Sejk, Grzybek, Wdowiak (81′ Woźniak), Radwański, Pieńko (75′ Kusztal), Kłudka (75′ Mata), Orlikowski.