Rekonstrukcja Stadionu Raków Częstochowa: Premier Obiecuje Wsparcie

Ze względu na niewystarczający rozmiar, Raków Częstochowa, najwyżej oceniana drużyna piłkarska w kraju, nie jest w stanie rozgrywać swoich meczów na własnym terenie. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że planuje wesprzeć prace renowacyjne na stadionie, tak aby mógł on sprostać wymogom lig europejskich. Zapewnił także, że z budżetu państwa zostanie przeznaczone co najmniej 40 milionów złotych na ten cel. Wymaga to jednak od miasta udziału w konkretnym konkursie.

Stadion miejski położony w dzielnicy Raków w Częstochowie jest poddawany modernizacji od momentu, kiedy lokalna drużyna RKS Raków Częstochowa awansowała do I ligi. Jednym z podjętych działań było zwiększenie liczby miejsc na trybunach do ogółem 5,5 tysiąca.

Przy awansie do Ekstraklasy pojawiły się nowe wyzwania. W tym roku, podczas eliminacji do Ligi Mistrzów, surowe regulacje UEFA nie pozwoliły aktualnemu mistrzowi Polski przeprowadzić IV rundy eliminacji na własnym stadionie. Zespołowi Raków nie pozostało nic innego jak przenieść się na obiekt sportowy w Sosnowcu, który dysponuje dwa razy większą ilością miejsc – 11,6 tysiąca.