Remont dróg w Częstochowie

Częstochowski Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął po zimie sprzątanie wszystkich ulic, chodników i ścieżek rowerowych. Najpierw centrum, potem sąsiednie dzielnice – koniec przed Wielkanocą. Równolegle ze sprzątaniem ulic czyszczone są uliczne wejścia do kanalizacji deszczowej. Dzięki temu prace porządkowe są kompleksowe.

Równocześnie rozpoczęto częściową naprawę nawierzchni asfaltowej (do tej pory „zimną” masą zabezpieczano tylko najpoważniejsze ubytki). Wiosną i latem prace ze sprzętem drogowym obejmą kolejne obszary miasta. Aktualnie naprawiane są ulice m.in. w dzielnicy Północ na fragmentach Fieldorfa–Nila czy al. Wyzwolenia.

Wykonawcy zajmują się w pierwszej kolejności pilnymi naprawami, które czekały na realizację przez zimę. Duży ruch w centrum miasta zmusił wykonawcę do pracy w weekendy, więc potencjalne problemy nie wpłynęły na płynność ruchu. Prace zaplanowano na najbliższą sobotę na skrzyżowaniu ulic Wolności i Nowowiejskiego oraz Focha. W kolejnych dniach drogowcy mają zaplanowane sprzątanie dróg gruntowych, które wymagają kolejnych ciepłych, suchych dni do wykonania wymaganej pracy. Przy trwałej poprawie pogody MZD przystąpi także do odtworzenia koniecznego oznakowania poziomego w różnych częściach miasta.