Exaxt System wkracza na francuski rynek

Częstochowska spółka będzie odpowiedzialna za produkcję francuskich samochodów i poszerzenie zakresu oferowanych usług. To już 12 europejski rynek, który chce podbić. Firma utworzy spółkę joint venture ze swoim francuskim partnerem SNECI, aby zarządzać i wspierać produkcję pojazdów i ich części w swoich fabrykach nad Sekwaną. Exact Systems planuje do końca tego roku zatrudnić we Francji nawet 200 osób. Dodatkowo we współpracy z firmą SNECI oferuje nową grupę profesjonalnych usług dla branży motoryzacyjnej. Ze wsparcia mogą skorzystać fabryki w Polsce i 12 innych krajach obsługiwane przez Grupę Exact Systems. Podczas przenoszenia lub tworzenia linii produkcyjnych lub zwiększania wydajności łańcucha dostaw.

Od początku swojej działalności polski lider jakości konsekwentnie realizuje ekspansję międzynarodową i zwiększa rolę zagranicznych zarobków. W 2022 roku firma wygeneruje 2 z 3 złotówek poza granicami Polski.

„Dziś, myśląc o rozwoju w branży motoryzacyjnej, nie można nie być we Francji. To druga, po Niemczech, gospodarka w Unii Europejskiej i 7. na świecie, a co dziesiąte euro pochodzące z eksportu jest generowane właśnie przez francuski automotive. To konkurencyjny sektor, który w ostatnich latach przeszedł ogromną metamorfozę z konsekwencjami dla branży globalnie, głównie za sprawą fuzji francuskiej grupy PSA z włosko-amerykańskim koncernem FCA. Z ich połączenia w 2021 roku powstał Stellantis, czwarty na świecie koncern motoryzacyjny, z takimi markami w swoim portfelu jak Peugeot, Citroën, Opel czy Alfa Romeo. Drugą silną grupą z korzeniami francuskimi jest Renault, a ponadto nad Sekwaną swoje fabryki mają międzynarodowi producenci samochodów, jak Volkswagen, Toyota czy Ford, oraz części i wyposażenia samochodowego jak Valeo i Forvia. To znakomity grunt do ekspansji” – mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems.