Rolnicy z Częstochowy i okolic gotowi do protestów na drogach regionu

Niebawem mieszkańcy Częstochowy i okolicznych miejscowości będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Wszystko za sprawą rolników, którzy planują protest na ulicach miasta i na ważnych drogach w regionie. Oznacza to, że ciągniki i różne maszyny rolnicze mogą pojawić się na wszystkich drogach krajowych oraz na znacznej części dróg wojewódzkich prowadzących do i z Częstochowy, zwalniając tym samym ruch.

Już we wtorek, 20 lutego, mieszkańcy muszą być przygotowani na pojawienie się protestujących rolników w centrum miasta. Planowany marsz ma ruszyć od Kiedrzyna, Grabówki, Lisińca oraz Wyczerpia. Począwszy od godziny 9:00 należy spodziewać się utrudnień na drogach krajowych numer 43 i 91, a także na drogach wojewódzkich o numerach 494, 483 oraz 786.

W Częstochowie sama ciężarówki i sprzęt rolniczy będą przemieszczać się po wielu kluczowych arteriach miasta. Ulice Rędzińska, Warszawska, Ludowa, Łódzka, św. Rocha, Wręczycka, aleja Jana Pawła II, ks. Popiełuszki, Pułaskiego, Sobieskiego oraz al. Wolności mogą być znacząco zablokowane przez protestujących rolników.

Przewiduje się, że na ulicach miasta pojawi się około 200 ciągników i maszyn rolniczych. W alei Jana Pawła II rolnicy planują poruszać się pomiędzy węzłem z drogą krajową nr 91 – gdzie będą zawracać na wysokości sklepu Castorama – a rondem na Rynku Wieluńskim.