Rozpoczęcie sezonu 2023/24 przez Raków Częstochowa jako pierwszą drużynę piłkarską w Polsce

Sezon piłkarski 2023/24 zostanie rozpoczęty przez Raków Częstochowa, co oznacza, że ta drużyna będzie pierwszą polską ekipą, która oficjalnie zainauguruje tę edycję rozgrywek. Aktualni mistrzowie Polski rozpoczną swoją przygodę już 11 lipca, kiedy to staną do walki w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Rundy otwierającej mają być rywalizować z estońskim klubem Flora Tallinn.

Dawid Szwarga, trener Rakowa, podkreślił pełne optymizmu podejście zespołu do nadchodzącego sezonu podczas wtorkowej konferencji prasowej. Wyraził radość z faktu, że inauguracja odbędzie się na domowym obiekcie i wyraził nadzieję, że tak jak w poprzednim sezonie, stadion ten będzie ich niezdobytą twierdzą. W przeszłości, na 25 meczów rozegranych u siebie, tylko jeden zakończył się porażką. Zwrócił uwagę na ważność wsparcia kibiców, którzy pojawią się na trybunach, zdając sobie sprawę z prestiżu rywalizacji w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Mimo iż to debiut Rakowa w tych prestiżowych rozgrywkach, drużyna nie odczuwa strachu. Choć im bliżej daty meczu, tym na ulicy Limanowskiego w Częstochowie emocje są coraz bardziej namacalne.