Rozpoczęcie sezonu kąpielowego na akwenie w Parku Lisiniec i pływalni letniej

Sezon kąpielowy na akwenie w Parku Lisiniec i letniej pływalni przy ulicy Dekabrystów rozpocznie się w najbliższą sobotę, oferując mieszkańcom szereg atrakcji. Ponadto, MOSiR zaprasza na kursy nauki pływania dla osób, które chcą poczuć się pewniej w wodzie.

Pierwszym dniem, w którym będzie można skorzystać z kąpieliska w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec”, jest 17 czerwca. Akwen będzie dostępny do 3 września, codziennie między godzinami 10:00 a 20:00. Na miejscu znajdować się będzie wypożyczalnia sprzętu pływającego, takiego jak rowery wodne, kajaki czy deski SUP.

Z okazji otwarcia sezonu, zarówno 17, jak i 18 czerwca, całe rodziny będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych zabawach na dmuchanych zamkach i innych atrakcjach organizowanych przez MOSiR.

Letnia pływalnia przy ul. Dekabrystów będzie również otwarta codziennie od 17 czerwca do 3 września, między godzinami 10:00 a 20:00, a kasy będą czynne do godziny 19:00. Administratorzy planują specjalne atrakcje na otwarcie sezonu kąpielowego.

MOSiR informuje również o możliwości zapisania się na dwa wakacyjne kursy nauki pływania, które odbędą się na krytej pływalni „Sienkiewicz Częstochowa” przy alei NMP 56. Pierwszy kurs odbędzie się w dniach od 3 do 7 lipca, a drugi – od 10 do 14 lipca.