Rozpracowanie oszustwa kredytowego przez częstochowską policję

Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zdołał wyśledzić i aresztować 32-letniego mieszkańca Gdańska. Jest on podejrzany o przeprowadzenie szeregu oszustw kredytowych i pożyczkowych, wykorzystując różne banki i instytucje finansowe na terenie całego kraju. Na chwilę obecną, śledczy zidentyfikowali pięć osób, które padły ofiarą tego mężczyzny. Niemniej jednak, jest prawdopodobne, że liczba pokrzywdzonych jest znacznie większa, a cała sprawa nadal się rozwija.

Częstochowscy funkcjonariusze natrafili na ślad 32-letniego oszusta pochodzącego z Gdańska, który jest podejrzany o wielokrotne wyłudzenia kredytów bankowych i pożyczek. W swoim procederze korzystał on ze strategii podszywania się pod inne osoby. Analiza zgromadzonych dowodów wskazuje, że podejrzany osoba działała według planu – podstępnie zdobywał skany dokumentów tożsamości swoich ofiar, po czym wykorzystywał te dane do fałszowania ich podpisów na umowach kredytowych i dokumentach bankowych. W ten sposób zaciągał pożyczki i kredyty w różnych instytucjach finansowych na konta swoich ofiar.

Podejrzany rozpoczął swój przestępczy proceder w maju 2023 roku, działając na terenie Częstochowy, Włocławka i Gniezna. Do tej pory usłyszał zarzuty wyłudzenia prawie 130 000 złotych. W toku prowadzonego śledztwa, policjanci zidentyfikowali dotąd pięć osób pokrzywdzonych i przeprowadzili serię przesłuchań świadków. Śledczy nadal gromadzą dowody przeciwko 32-latkowi, a liczba ofiar może być znacznie większa niż początkowo sądzono. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe w Częstochowie nadzoruje śledztwo w tej sprawie.