Rozstrzygnięto VI Powiatowy Konkurs „Myśl logicznie”

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Szkołę Podstawową nr 39. Przystąpiło do niego 83 uczniów z 29 szkół podstawowych (z klas 7 i 8) z Częstochowy oraz powiatów – częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego oraz lublinieckiego. Matematycznym zmaganiom towarzyszyła krzyżówka związana z upowszechnianiem wiedzy o wielkich Polakach – ludziach nauki i techniki, odkrywcach i podróżnikach, bojownikach o wolność kraju. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą o życiu i dokonaniach Pawła Edmunda Strzeleckiego. Wybór bohatera konkursu nie był przypadkowy, ponieważ w tym roku mija 150. rocznica śmierci tego wybitnego badacza, podróżnika, odkrywcy i filantropa. Sejm Rzeczypospolitej Polski ustanowił 2023 rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu Aneta Kazibudzka z ZST omówiła wyniki rywalizacji. Głos zabrał także naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, który podkreślił, że ten konkurs ma nietypową formułę, ponieważ jego uczestnicy muszą się wykazać nie tylko wiedzą matematyczną, ale też historyczną, poznając sylwetki wybitnych Polaków.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce: Kacper Kołodziński – Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie;
  • II miejsce: Kinga Maszczyk – Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie;
  • III miejsce: Dawid Baran – Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie.