Ruchy transferowe w Rakowie Częstochowa: potwierdzone odejścia i potencjalne rozstania

W klubie piłkarskim Raków Częstochowa doszło do pewnych zmian w składzie zespołu. Marcin Cebula, Vladan Kovačevic i Giannis Papanikolaou to piłkarze, którzy definitywnie zdecydowali się na rozstanie z klubem. Informacje o tym, że umowa Marcina Cebuli nie zostanie przedłużona, a dwaj pozostali gracze zostali sprzedani do Sportingu i Çaykur Rizesporu, zostały już oficjalnie potwierdzone. Wszystko wskazuje na to, że lista piłkarzy opuszczających klub nie jest jeszcze zamknięta.

Mariusz Rajek z „Przeglądu Sportowego” był pierwszym, który zasugerował, że Ben Lederman, gracz mistrza Polski z sezonu 2022/2023, może latem szukać nowego miejsca dla siebie. Teraz słowa Rajka potwierdził Kamil Warzocha. Z jego informacji wynika, że 24-letni piłkarz otrzymał pełną swobodę w poszukiwaniu nowego klubu. Dodatkowo Marek Papszun, który ostatnio powrócił do Rakowa, najprawdopodobniej nie planuje gry Ledermana w swoim zespole.

Choć rozważa się odejście Ledermana, na chwilę obecną nie wpłynęła jeszcze żadna konkretna oferta za tego pomocnika. To jest kwestia, która z pewnością będzie rozwijać się w najbliższym czasie.

Warto przypomnieć, że Ben Lederman to piłkarz, który swoje umiejętności szlifował między innymi w Barcelonie, a do Rakowa dołączył w 2020 roku. W barwach Rakowa rozegrał do tej pory 118 meczów, zdobywając trzy gole i notując dziewięć asyst. W ostatnim sezonie zagrał w Ekstraklasie 22 razy. Niestety, przez część sezonu miał problemy ze zdrowiem, które wykluczyły go z gry na kilka kolejek. Po powrocie do formy w kwietniu, regularnie otrzymywał szanse od trenera Dawida Szwargi.