Sądowy proces związany ze śmiertelnym wypadkiem drogowym w Częstochowie rozpoczyna się: kierowca Audi oskarżony

Oskarżony o potrącenie dwóch kobiet, co doprowadziło do ich nagłej śmierci, kierowca Audi stanie przed sądem w Częstochowie. Wiesław S., lat 81, według prokuratury, niebezpiecznie wyprzedzał pojazd tuż przed przejściem dla pieszych i znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Przez cały czas nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Tragiczny wypadek, który miał miejsce 3 stycznia 2024 roku, zszokował społeczność Częstochowy. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie poinformowała o wszczęciu procesu sądowego przeciwko Wiesławowi S., kierowcy oskarżonemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Po godzinie 17:00 tego tragicznego dnia, Wiesław S. prowadził samochód marki Audi Q7 po ulicy Legionów w Częstochowie. Kiedy zbliżał się do skrzyżowania z ulicą Hallera, niewłaściwie zdecydował się na wyprzedzanie innego pojazdu na lewym pasie ruchu, tuż przed przeznaczonym do tego celu przejściem dla pieszych.

Niestety, w tym samym momencie dwie kobiety weszły na przejście dla pieszych. Kierowca nie zdołał zahamować i potrącił je. Obydwie kobiety, obywatelki Ukrainy w wieku 33 i 45 lat, zginęły na miejscu.