Sebastian Ułamek: z emerytowanego żużlowca na trenera młodych adeptów sportu w Włókniarzu Częstochowa

Wychowanek Lwów, Sebastian Ułamek, do niedawna aktywny żużlowiec, obecnie na sportowej emeryturze, objął nowe obowiązki w swoim macierzystym klubie – Włókniarzu Częstochowa. Jako dobrze znana postać na lokalnej scenie sportowej, Ułamek będzie teraz odpowiedzialny za młodzieżowy skład Włókniarza Częstochowa do lat 24.

W sezonie 2024, Ułamek podejmie się roli organizatora szkoleń dla młodych adeptów i juniorów, którzy trenują w klasach 250cc i 500cc. Dodatkowo, będzie prowadził drużynę młodzieżową w rozgrywkach PGE U24 Ekstraligi. W swojej pracy nie będzie sam, ponieważ opiekę nad zawodnikami z klasy 250cc podzieli z Bartoszem Świącikiem. Świącik to trener miniżużla, który od tej pory będzie przekazywał swoich podopiecznych do dalszej edukacji żużlowej pod okiem Ułamka.

Klub jest przekonany, że różnorodne doświadczenia zdobyte przez Ułamka podczas wieloletniego uprawiania sportu, a także jego sportowe osiągnięcia, będą miały pozytywny wpływ na rozwój młodych zawodników. Wierzą, że pod okiem Ułamka, kształtująca się formacja adeptów i młodzieżowców będzie osiągać coraz lepsze wyniki na torze.