Skandaliczne zachowanie kierowcy w Częstochowie: pijany mężczyzna powoduje śmiertelny wypadek

Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał orzeczenie w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej Łukasza P., 33-letniego mężczyzny obarczonego winą za śmiertelny wypadek. Dramat rozegrał się na Częstochowskiej ulicy Bohaterów Katynia 26 grudnia 2022. W jego wyniku zginął 66-letni taksówkarz, który został potrącony przez P., kiedy ten wykonywał manewr omijania taksówki, podczas gdy jej kierowca pomagał pasażerowi z bagażem. Co niezwykle ważne, sprawca tej tragedii, zawodowy kierowca, był w chwili zdarzenia kompletnie nietrzeźwy.

Zgubne kolizje miały miejsce w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia 2022 roku – około godziny 17.00. Łukasz P. prowadził pojazd marki Peugeot po częstochowskiej ulicy Bohaterów Katynia, zmierzając w kierunku ulicy Rakowskiej. W tym samym czasie, na pasie przeznaczonym dla rowerzystów, zatrzymała się taksówka. Kierowca wysiadł z pojazdu, aby pomóc swojemu klientowi z bagażem.

Podczas próby ominięcia taksówki, Łukasz P. potrącił 66-letniego taksówkarza, powodując jego natychmiastową śmierć na miejscu zdarzenia w wyniku wielonarządowych obrażeń. Po tym tragicznym incydencie, sprawca porzucił swój samochód i oddalił się pieszo z miejsca wypadku. Jednak po upływie około pół godziny został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji – relacjonował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek.