Śmiertelny wypadek na drodze nr 46 pomiędzy miejscowościami Blachownia i Herby

Poranek przyniósł ze sobą tragiczne wydarzenie, które miało miejsce na drodze łączącej miejscowości Blachownia oraz Herby. Kilka minut po 4 rano, na odcinku drogi oznaczonej jako 175 kilometr, w pobliżu Pietrzaków doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego. Czołowo zderzyły się ze sobą ciężarówka oraz samochód osobowy.

Po porannym wypadku na drodze krajowej nr 46, pomiędzy Blachownią i Herbami, nadal mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Niestety, skutki wypadku były tragiczne – jedna osoba straciła życie. Jak informuje Monika Wacławek: „Zderzenie nastąpiło o świcie. Samochód osobowy uległ kolizji z pojazdem ciężarowym. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia kierowca samochodu osobowego stracił życie na miejscu”. Na miejscu zdarzenia cały czas pracują policjanci.

Na chwilę obecną droga jest zablokowana, a policja kieruje pozostałe pojazdy na trasy objazdowe. Monika Wacławek dodała: „W Blachowni znajduje się skręt prowadzący do Kłobucka i Cis. Z kolei w Herbach mamy skręt na Węglowice. To są właśnie trasy objazdowe, jakie proponujemy kierowcom, ponieważ ten fragment drogi nr 46 jest wyłączony z ruchu. Na miejscu cały czas pracują policjanci i przynajmniej przez najbliższą godzinę mogą występować utrudnienia”.