Spotkanie prezydenta z Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych

W dniu 30 maja odbyło się uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta z rodzinami zastępczymi w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych, zlokalizowanym przy ulicy Śląskiej 3/5. Spotkanie miało miejsce w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który jest okazją do uhonorowania rodziców, którzy podjęli się tymczasowej opieki nad dziećmi, które zostały pozbawione możliwości wychowywania się w swojej biologicznej rodzinie.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wyraził wdzięczność rodzicom zastępczym za ich codzienny trud i zaangażowanie w pełnienie roli rodziny zastępczej. Podczas spotkania prezydent docenił ich altruizm, szlachetne serce oraz gotowość do udzielenia pomocy, a także nieocenioną empatię, która towarzyszy im w procesie wychowawczym najmłodszych mieszkańców Częstochowy. W podziękowaniach prezydentowi Matyjaszczykowi przyłączyli się również radni Ewa Lewandowska i Dariusz Kapinos z Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Prezydent podkreślił, że bycie rodzicem zastępczym to niełatwa, ale jednocześnie niezwykle ważna i piękna misja. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu rodzin zastępczych, dzieci mają możliwość przeżywania szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa w spokojnym domu.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „DLA RODZINY”, które zajmuje się pomocą dziecku i rodzinie, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.