Spotkanie z motywatorem sportowym Kacprem Lachowiczem

„Chodźmy po zdrowie” to akcja w szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto Częstochowa w ramach programu upowszechniania zasad profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży. Pod tym hasłem zorganizowano cykl nietypowych zajęć motywacyjnych.

Miejsce zbiórki dzieci i młodzieży: Szkoła Podstawowa nr 48 im Armii Krajowej, XXI Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Konarskiego, XII Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego i Zespole Szkól im. Jana Kochanowskiego. Uczniowie tych szkół uczestniczyli na spotkaniu z motywatorem sportowym Kacprem Lachowiczem, współorganizatorem Marcin Gortat Camp, najpopularniejszego cyklu treningowego dla dzieci i młodzieży. Poprzez koszykówkę w nowatorski sposób organizatorzy zachęcili dzieci i młodzież do aktywnego trybu życia, realizowania swoich pasji i dbania o własny rozwój.

W spotkaniach wzięli też udział uczniowie z 29 innych placówek, w sumie ok. 1200 uczniów częstochowskich szkół. Projekt koordynowała Szkoła Podstawowa nr 48 na czele z dyrektor Beatą Strzelecką-Mach.