Stan zdrowia zawodników Medalików przed meczem z Widzewem Łódź – szczegółowy raport medyczny

Z pełnym raportem medycznym dotyczącym graczy naszej drużyny Medalików przed ich nadchodzącym meczem z Widzewem Łódź, przychodzimy do was z najnowszymi informacjami. Oto kompleksowy przegląd stanu zdrowia naszych kontuzjowanych zawodników i oczekiwanych terminów ich powrotu na boisko.

Niebawem do gry powróci Zoran Arsenić, kapitan naszej drużyny. Badania przeprowadzone na nim wczoraj były optymistyczne i nie wykazały najgorzej możliwej kontuzji. Arsenić doznał urazu w wyniku faulu Viktora Gyökeresa podczas meczu ze Sportingiem CP. W 8 minucie meczu zszedł z boiska z naderwanym więzozrostem i poważnym stłuczeniem w obrębie stawu skokowego. Przez około miesiąc będzie musiał przerwać treningi.

Deian Sorescu, który uszkodził łydkę, jest obecnie pod opieką naszego medycznego sztabu rehabilitacyjnego. Zakładamy, że do regularnych treningów wróci najdalej za 10 dni.

Łukasz Zwoliński to kolejny zawodnik, który na szczęście powoli wraca do pełnej formy. Po udanym zabiegu przepukliny sportowej przeprowadzonym w klinice Villa Stuart we Włoszech, już wrócił do kraju. Przewiduje się, że jego rehabilitacja w klubie potrwa około 5 tygodni, co daje mu szansę powrotu na boisko w ciągu jesiennej rundy.

Rehabilitacja Iviego Lopeza, który doznał zerwania więzadeł krzyżowych, przebiega zgodnie z założeniami. Przewidujemy, że dołączy do drużyny na treningi w styczniu, kiedy to rozpocznie się okres przygotowawczy do rundy rewanżowej.