Bezpłatne szkolenia wojskowe powracają do Polski

Od września do końca października, trwa projekt oferujący bezpłatne szkolenia wojskowe na terenie całego kraju. Aktualna edycja, która jest już czwartą w kolejności, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Pod hasłem „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”, kampania skupia się na wyposażeniu uczestników w podstawowe umiejętności obronne i wojskowe.

Inicjatywa ta ma za zadanie również promować Wojsko Polskie oraz służbę wojskową. Kluczowym elementem realizacji tego celu jest prowadzenie zajęć, które mają charakter obronny oraz są związane z tematyką wojskową.

Podczas tych szkoleń, pod czujnym okiem instruktorów z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, uczestnicy mają możliwość nauczyć się obsługi broni, zakładania masek ochronnych oraz poznania podstaw przetrwania (SERE). Dodatkowo oferowane są techniki walki w bliskim kontakcie, a nawet okazja do rzucenia granatem. Instruktorzy przedstawią sposoby obrony i ukazują miejsca schronienia w sytuacjach ataku, ostrzału czy kryzysu. Wszystko to jest przekazywane w profesjonalny sposób i w formie, która jest zrozumiała dla wszystkich uczestników.