Prowadzenie w rankingu Piłkarskie Orły 2023 wśród najlepszych strzelców Śląska dla piłkarzy Bogdana Racovitana i Daisuke Yokota

Podczas październikowej edycji rankingu Piłkarskie Orły 2023, dwóch graczy z ekip PKO Ekstraklasy zajmuje czołowe pozycje na liście najlepszych strzelców województwa śląskiego. Są to Bogdan Racovitan reprezentujący Raków Częstochowa oraz Daisuke Yokota z Górnika Zabrze. Przegląd stanu konkurencji został dokonany dnia 26 października 2023 roku.

Podczas dwunastej kolejki Ekstraklasy, mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Rakowem Częstochowa zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść drużyny gospodarzy. Meczu tego nie dało się zapomnieć, zwłaszcza że obie bramki strzelił Daisuke Yokota. Te dwa gole zdobyte przez Japończyka w październiku przekładają się na cztery punkty w klasyfikacji Piłkarskich Orłów. W ten sposób Yokota zrównał swój wynik z rumuńskim zawodnikiem Bogdanem Racovitanem, który zdobył dwa gole podczas dziesiątej kolejki przeciwko Radomiakowi Radom. Raków Częstochowa triumfował w tym meczu, zdobywając wygraną 3:0.

Na trzecim miejscu w rankingu znajduje się gracz z IV ligi, Bartłomiej Kędzierski ze Sparty Katowice. W ciągu tego miesiąca udało mu się strzelić pięć goli, co daje mu 3,125 punktów rankingowych.