Zatrzymanie korupcyjnego przedsiębiorcy z branży budowlanej przez CBA

Przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działającego na terenie Katowic, przeprowadzili operację zatrzymania w Częstochowie właściciela firmy specjalizującej się w pracach budowlanych. Mężczyzna został ujęty przez agentów CBA tuż po momencie wręczenia łapówki. Zgodnie z nakazem Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, podejrzany został umieszczony w areszcie – taką informację przekazało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Informacje uzyskane od CBA wskazują, że zatrzymany przedsiębiorca dokonał przekazania określonej korzyści majątkowej – 50 tys. złotych w formie gotówki – dyrektorowi jednej z publicznych instytucji medycznych zlokalizowanej w Częstochowie. Dodatkowo wyraził on zamiar wręczenia drugiej łapówki.

Centralne Biuro Antykorupcyjne podało, że zatrzymany biznesmen prowadził na terenie placówki medycznej znaczące prace remontowe i budowlane. Pieniądze, które przekazał dyrektorowi, miały na celu zapewnienie sobie przychylności i uzyskanie preferencyjnego traktowania jego firmy. Taki układ miał pozwolić na kontynuowanie i zawieranie nowych zleceń i kontraktów na realizację usług budowlanych.