Szkolne warsztaty profilaktyki uzależnień przyciągają uczniów z całej Częstochowy

21 lutego Szkoła Podstawowa nr 1 w Częstochowie stała się areną edukacyjnej interwencji. W ramach hasła „Zło dobrem zwyciężaj”, szkoła zorganizowała specjalne warsztaty, które przyciągnęły nie tylko swoich uczniów, ale także młodzież z innych częstochowskich placówek edukacyjnych.

Podczas tych warsztatów, uczniowie mieli okazję posłuchać wystąpienia muzyka Krzysztofa Niedźwieckiego. Artysta swoim unikalnym podejściem poruszył temat profilaktyki uzależnień. Nie tylko opowiadał o niebezpieczeństwach uzależnień, ale także nawiązał dynamiczną interakcję z uczestnikami, dyskutując na temat problemów młodzieży, takich jak hejt online i samotność. Uczniowie mieli możliwość otwarcia się na temat swoich obaw i lęków, a Niedźwiecki omówił również temat depresji, który nie oszczędza młodych osób.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów warsztatów był wspólny śpiew młodzieży pod batutą artysty. Warsztaty były niezwykle dobrze przyjęte przez uczestników, a ich pozytywne oddziaływanie było zauważalne na twarzach ponad 200 uczniów ze szkół SP 1, SP 12, SP 31, SP 41, SP 42, SP 48, SP 50 i ZS-P 1, którzy wzięli w nich udział.

Warsztaty te stanowią część szerszego programu profilaktyki uzależnień, który jest realizowany dzięki inicjatywie Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. Ta inwestycja w przyszłość młodzieży przynosi już owoc, dając uczniom narzędzia do radzenia sobie z problemami, które mogą doprowadzić do uzależnień.