Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie otwiera swoje podwoje! Przyjdź i odkryj na czym polega nauka bez granic

Uniwersytet w Częstochowie z radością zaprasza do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym Dniu Otwartym. To niecodzienne wydarzenie zostało zaplanowane na piątek, 15 marca 2024 roku, a jego główne motto brzmi: ,,Odkryj Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, miejsce, gdzie wiedza i myślenie nie mają granic!”.

Tak znaczące wydarzenie jest owocem współpracy pomiędzy Działem Komunikacji i Marketingu oraz Wydziałami, Szkołą Doktorską UJD i Uczelnianą Radą Samorządu Studentów UJD. Organizatorzy kierują swoje zaproszenie do przyszłych studentów, nauczycieli, wszystkich miłośników wiedzy, jak również do przyjaciół Uniwersytetu, którzy chcą odkryć tajemnice akademickiego świata, poznać lepiej Uniwersytet, dowiedzieć się o jego osiągnięciach oraz planach na przyszłość. W tradycyjny sposób wydarzenie zostanie otwarte widowiskiem pod tytułem “Wiedza bez granic, myślenie bez ograniczeń – Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, teraz Uniwersytet Europejski”, które odbędzie się w Auli Magna, znajdującej się przy al. Armii Krajowej 13/15, początek o godz. 9.00. Widowisko zostało przygotowane przez nauczycieli akademickich i studentów.

Program tegorocznego Dnia Otwartego obfituje w różnorodne wykłady i prezentacje. Uczestnikom zaproponowano interaktywne warsztaty, pokazy oraz wiele innych atrakcji odbywających się w każdym z budynków Uniwersytetu. Uczestnicząc w tym wydarzeniu, nie tylko mają szansę poznać Uczelnię od środka, ale także zdobyć nowe informacje, umiejętności a także zrozumieć zasady studiowania. Istnieje również wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktów z wykładowcami, studentami czy doktorantami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące warunków studiowania na Uniwersytecie.