Tragiczny wypadek drogowy w Częstochowie – Kobieta potrącona przez samochód

Piękny piątkowy poranek 11 sierpnia został nagle przerwany tragicznym zdarzeniem na ulicach Częstochowy. Kierowca samochodu podczas cofania niezamierzenie uderzył w 56-letnią kobietę, która w wyniku doznanych obrażeń jest teraz w ciężkim stanie.

Wypadek miał miejsce na ulicy Czecha około godziny 10.00. Wstępne informacje z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej policji sugerują, że 33-letni kierowca forda transit podczas manewru cofania potrącił starszą panią. Informację tę przekazała asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy miejscowej jednostki policyjnej.

Świadkowie zdarzenia relacjonowali mrożące krew w żyłach próby wydobycia poszkodowanej kobiety spod tylnego koła pojazdu, które niestety okazały się nieskuteczne. Aby uwolnić kobietę, konieczne było wezwanie straży pożarnej i zastosowanie sprzętu hydraulicznego. Niestety, kiedy to się stało, kobieta była już nieprzytomna.

Nieszczęsna 56-latka w wyniku zdarzenia w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala – potwierdził oficer prasowy częstochowskich policjantów. Funkcjonariusze nadal są na miejscu wypadku, gromadzą dowody i ustalają jego dokładne przyczyny.