Trwa budowa nowego przedszkola

Pracuje się obecnie nad budową Miejskiego Przedszkola nr 29 w dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza, a prezydent Krzysztof Matyjaszczyk odwiedził miejsce inwestycji.

Rozpoczęcie budowy miało miejsce w lipcu ubiegłego roku. Prace obejmują rozbiórkę istniejącego przedszkola oraz wzniesienie nowego dwukondygnacyjnego budynku składającego się z 5 oddziałów, które pomieszczą 125 dzieci. Budynek będzie wyposażony w zaplecze kuchenne i sportowe. Inwestycja przewiduje także porządkowanie terenu, budowę dróg, chodników, miejsc parkingowych, a także stworzenie nowego placu zabaw i uzupełnienie zieleni.

Firmą odpowiedzialną za realizację tego zadania, które zostało powierzone przez Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych UM, jest Dziedzicki – firma usługowo-handlowa z Konopisk.

Aktualnie nowy budynek jest już zadaszony i ocieplony, a większość prac skupia się na wnętrzu budynku. Prace związane z budową nowego Miejskiego Przedszkola nr 29 mają zostać zakończone w połowie października 2023 roku. Koszt inwestycji, realizowanej z dofinansowaniem z krajowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, wynosi 9,8 miliona złotych.

Przedszkole przy ulicy Osada Młyńska rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku dzięki fundacji Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Wigolen” dla pracowników.