Trzech mężczyzn zatrzymanych

Trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z Częstochowy, mogą spędzić nawet do trzech lat w więzieniu. Zostali oni przyłapani na posiadaniu ponad pół miliona papierosów, które nie miały znaków polskiej akcyzy. Funkcjonariusze dokonali przeszukania ich domów, gdzie natrafili na nielegalne produkty.

Trzech podejrzanych, którzy mieszkają w Zabrzu i Bytomiu, to mężczyźni w wieku 40, 49 i 60 lat. Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na ich trop.

Podczas przeszukań tych mieszkań, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 531 tysięcy papierosów bez znaków akcyzy. Jak powiedziała aspirant sztabowy Barbara Poznańska, oficer prasowy policji w Częstochowie, nielegalny towar został skonfiskowany i teraz jest pod kontrolą policji.

Policja zatrzymała trzech Ślązaków i postawiła im już zarzuty. Na poczet ewentualnych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli gotówkę o wartości 30 tysięcy złotych. Jeżeli zostaną uznani za winnych, mężczyźni mogą zostać ukarani surową grzywną oraz karą do trzech lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o ich losie podejmie sąd.