Zarzuty dla mieszkańca powiatu myszkowskiego po zastraszającym wypadku w Częstochowie

Paweł K., 37-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego, niebawem stanie przed sądem, oskarżony o spowodowanie groźnego wypadku. Całe zdarzenie miało miejsce zimą bieżącego roku na ulicach Częstochowy. Prokuratura zarzuca Pawłowi K., że będąc za kierownicą ciężarówki, potrącił 75-letniego mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych, a następnie przeciągnął go przez prawie 300 metrów. Ofiara doznała poważnych obrażeń, które zagrażały jej życiu. To prawdziwy cud, że starszy pan pozostał przy życiu po takim tragicznym incydencie.

Straszliwy przebieg wypadku w Częstochowie

Całe zdarzenie miało miejsce 1 lutego 2023 roku. Gdy zegar pokazywał godzinę 8:00, Paweł K. prowadził pojazd ciężarowy Aleją Pokoju w kierunku ronda Regana w Częstochowie. Jak wyjaśnił prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Paweł K. jechał prawym pasem ruchu i przekroczył skrzyżowanie z ulicą Iłłakowiczówny podczas gdy światła były na zielono.

Jednak po minięciu skrzyżowania, mężczyzna znalazł się w sytuacji drogowej komplikacji – zatoru drogowego. W wyniku tego musiał zatrzymać swoją ciężarówkę, niefortunnie blokując częściowo przejście dla pieszych. To właśnie wtedy doszło do tragicznego zdarzenia.