Ukończona modernizacja częstochowskiej ulicy Jesiennej

Po wielu tygodniach utrudnień, kierowcy mogą odetchnąć z ulgą, gdyż cały nowy odcinek ulicy Jesiennej w Częstochowie jest teraz otwarty do ruchu. Przebudowa, która dotyczyła fragmentu tej ulicy od Grzybowskiej do alei 11 listopada, została zakończona po przeprowadzeniu niezbędnych poprawek przez wykonawcę robót. Informację tę przekazał Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.

W ramach inwestycji drogowej, nastąpiła rozbudowa ulicy Jesiennej aż do ulicy Bór. Ponadto przeprowadzono przebudowę istniejącej infrastruktury drogowej na odcinku ul. Jesiennej od ul. Rydza – Śmigłego do al. 11 Listopada.

Powstałe nowe połączenie drogowe ma na celu ulepszenie układu komunikacyjnego w południowej części Częstochowy. Ma także funkcjonować jako kluczowa alternatywa dla ruchu międzydzielnicowego. Pełne oddanie do użytkowania drogi Jesiennej ma także duże znaczenie wobec trwających inwestycji drogowych na terenie miasta oraz prac na obwodnicy A1, które są prowadzone na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.