Nowy sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego: Statystyki i nowości

W dniu 1 kwietnia rozpoczął się kolejny, szósty już sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Jest to możliwe dzięki spółce Nextbike Polska, która obsługuje ten system rowerowy. Sezon ten będzie trwał aż do końca października, co daje mieszkańcom miasta Częstochowy szereg możliwości korzystania z jednośladów. Do chwili obecnej zanotowano już 11 120 wypożyczeń tych rowerów. Przewiduje się, że statystyki te będą jeszcze bardziej imponujące podczas sezonu wakacyjnego.

Analiza danych z drugiego kwartału pokazuje, że najczęściej wybieranym miejscem do wypożyczania zielonych jednośladów jest główna stacja miasta o nazwie „Bieganie”. W czerwcu odnotowano tam 1211 realizacji wypożyczeń. Nieznacznie mniej popularną lokalizacją jest okolica ulicy Armii Krajowej przy Politechnice, gdzie zarejestrowano 1074 wypożyczenia. Trzecie miejsce pod względem liczby wypożyczeń w czerwcu zajmuje natomiast pl. Daszyńskiego, gdzie odnotowano 931 takich operacji.

Przyjrzyjmy się również miejscu, które cieszyło się najmniejszym zainteresowaniem. Okazuje się nim być stacja przy ulicy Limanowskiego, gdzie rowery zostały wypożyczone tylko 73 razy.