Uroczyste otwarcie nowego boiska sportowego w Zawodziu

10 września, w niedzielne popołudnie, Zawodzie stało się świadkiem oficjalnego otwarcia nowej przestrzeni sportowej na terenie gminy Poczesna. Wydarzenie to zbiegło się z publicznym podziękowaniem władz gminy dla osób, które miały istotny wkład w realizację tego projektu.

Wójt gminy Poczesna, Krzysztof Ujma, wykorzystał tę okazję, aby osobiście podziękować Szymonowi Giżyńskiemu, Ministrowi, za jego bezpośredni udział w zdobyciu środków na budowę obiektu w Zawodziu, którego koszt wyniósł około 2,5 miliona złotych. Wójt złożył również wyrazy wdzięczności dla Iwony Choły, Przewodniczącej Rady Gminy Poczesna i całej jej Radzie za ich przychylność i akceptację dla realizacji inwestycji oraz poparcie działań mających na celu rozwój gminy Poczesna.

Proces poświęcenia nowego boiska został przeprowadzony przez proboszcza Prałata Jarosława Srokę. Wszyscy zawodnicy i specjalnie zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe medale na tę okazję.

Na uroczystości obecni byli liczni goście, wśród nich parlamentarzyści, reprezentanci Województwa Śląskiego i Powiatu Częstochowskiego, duchowni. Dołączyła do nich Iwona Choła, była Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna, radni, sołtysi, delegacje różnych Stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich, OSP i Klubów Sportowych. Nie zabrakło przedstawicieli kultury, edukacji, sportu oraz pracowników Urzędu Gminy w Poczesnej oraz jednostek organizacyjnych. Obecny był także projektant obiektu sportowego i wykonawca tej inwestycji.

Podczas wystąpień podczas niedzielnej ceremonii w Zawodziu, goście gratulowali nowego obiektu i składali życzenia sukcesów. Tego samego dnia zorganizowany został mecz ligowy pomiędzy drużynami GKS Grom Poczesna i MKS II Tauron Myszków.