Urokliwe jezioro krasowe w Kusiętach – spokojne miejsce

W małej miejscowości Kusięta, położonej w gminie Olsztyn, znajduje się malownicze jezioro krasowe. To idealne miejsce na oderwanie się od codziennego zgiełku miasta i cieszenie się spokojnym czasem na łonie natury. Piaszczysta plaża oraz przepiękne krajobrazy sprawiają, że warto się tu zatrzymać, choć nie jest to miejsce przystosowane dla dużych grup ludzi. Raczej można nazwać je przystankiem w podróży przez jurę. Należy pamiętać, że kąpiel w tym jeziorku jest zabroniona.

Jeśli jednak interesują Cię sporty wodne, warto zorientować się, gdzie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można wybrać się na spływ kajakowy.

Dość wygodny dojazd umożliwiają dwie drogi – jedna prowadzi od przejazdu kolejowego, skrajem lasu; jednak nie jest ona odpowiednia dla samochodów osobowych. Druga trasa to droga od strony kapliczki w centrum miejscowości Kusięta, która jest znacznie lepsza pod względem jakości. Samochodem z centrum Częstochowy nad malowniczy akwen można dotrzeć w około 26 minut. Warto dodać, że świetnym pomysłem jest również dojazd rowerem, co zajmuje zaledwie 45-50 minut. W niedalekiej odległości od jeziora znajduje się także przystanek kolejowy Kusięta Nowe.