W sobotę mecz Raków Częstochowa kontra Piast Gliwice: Z tej okazji klub organizuje zbiórkę karmy na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt

17 lutego, w dniu, gdy Raków Częstochowa podejmie na swoim stadionie drużynę Piasta Gliwice, przypada Światowy Dzień Kota. Z tej okazji, klub piłkarski postanowił wesprzeć lokalne schronisko dla zwierząt. Zachęcają swoich sympatyków, aby także oni wsparli to szczytne przedsięwzięcie.

Raków Częstochowa planuje zorganizować w dniu meczu zbiórkę darów dla zwierząt przebywających w częstochowskim schronisku. Akcja ma na celu zebranie zarówno karmy dla kotów, jak i psów – zwłaszcza mokrej, która jest teraz szczególnie potrzebna. Wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć się do inicjatywy i wesprzeć ten gest dobroci, zachęcane są do przynoszenia karmy wysokiej jakości.

Bezdomne zwierzęta potrzebują nie tylko jedzenia, ale także środków czystości. Schronisko jest w stanie przyjąć różnego rodzaju płyny do mycia naczyń i podłóg oraz papier toaletowy na dużych rolkach. Wszystkie osoby, które chciałyby przekazać te produkty, mogą to zrobić w sobotę od godziny 10:00 w kasie stadionu przy ul. Limanowskiego 83.

Wspieranie schroniska nie musi kończyć się na donacjach. Raków Częstochowa zachęca także do adopcji zwierząt. Niestety, niektóre z nich czekają na nowy dom nawet kilka lat.