Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod okiem częstochowskiej Straży Miejskiej

Strażnicy miejscy z Częstochowy będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem podczas 32. edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę. Kontrola nad ulicami miasta ma na celu zapewnienie, że atmosfera tego ogólnonarodowego wydarzenia będzie przyjazna dla wszystkich jego uczestników.

Podczas Finału WOŚP, który odbędzie się w niedzielę, straż miejska będzie patrolować ulice Częstochowy. Głównym celem jest zapobieganie ewentualnym incydentom, a w szczególności próbom kradzieży z puszek zebranej gotówki. Strażnicy apelują również do wolontariuszy, aby koncentrowali się na zbieraniu datków w miejscach o dużym natężeniu ruchu i unikali wkraczania na tereny prywatne, takie jak bramy czy podwórka. Radzą także, aby zbierać pieniądze w grupach, nie pojedynczo.

Poza tym, strażnicy miejscy będą odpowiedzialni za zabezpieczenie koncertów, które odbędą się na Placu Biegańskiego. Operatorzy miejskiego systemu monitoringu wizyjnego również będą czuwać nad utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa publicznego. W przypadku jakichkolwiek prób zakłócenia przebiegu wydarzenia, Straż Miejska Częstochowy apeluje o natychmiastowe powiadomienie służb mundurowych. Numer alarmowy do strażników to 986, a ogólny numer alarmowy to 112.