Bezpłatne konsultacje w Klinice Leczenia Niepłodności Gyncentrum w Częstochowie przed ruszeniem rządowego programu in vitro

W kontekście terapii niepłodności, czas jest niezmiernie istotnym czynnikiem. Z tego powodu, Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum, zlokalizowana w Częstochowie, oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Ma to na celu umożliwienie pacjentom szybkiego zgłoszenia się do rządowego programu leczenia niepłodności, który ma rozpocząć swoje działanie w najbliższym czasie.

Była to jedna z pierwszych decyzji uchwalonych przez Sejm, wybrany 15 października, w którym dominująca rolę odgrywa koalicja demokratyczna. Po okresie przerwy podczas kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości, Polska ponownie zobowiązała się do udzielenia finansowego wsparcia parom starającym się o potomstwo na drodze metody in vitro. Pół miliarda złotych zostało przeznaczone na ten cel w budżecie państwa, a program ma zacząć działać 1 czerwca.

Agata Kalafarska-Winkler, reprezentująca Klinikę Leczenia Niepłodności Gyncentrum, która posiada również swoje przedstawicielstwo w Częstochowie, podkreśla, że choć ostateczne wymogi kwalifikacyjne do programu nie są jeszcze ustalone, przed każdym zabiegiem zapłodnienia in vitro konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań. Ekspertka zaleca, aby nie odkładać przygotowań na ostatnią chwilę i jak najszybciej rozpocząć proces, który pozwoli na natychmiastowe zakwalifikowanie się do programu po jego uruchomieniu.