Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie organizuje spotkanie na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie

W najbliższym czasie, dokładnie 1 lutego, planowane jest specjalne spotkanie dla przedsiębiorców pod nazwą „Śniadanie z przedsiębiorcami”. Wydarzenie to organizowane jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie. Podczas spotkania głównym tematem będą możliwości i znaczenie wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w prowadzeniu działalności biznesowej.

Sztuczna inteligencja, mimo iż jest tematem obecnym na rynku od wielu lat, nadal budzi pewne obawy wśród liderów firm. Niemniej jednak, zdaniem ekspertów, odpowiednie zrozumienie i zastosowanie SI może być kluczem do sukcesu i przyspieszenia ewolucji rynku. Wspomagane przez SI modele biznesowe, bardziej efektywna obsługa klienta czy poprawa jakości dostarczanych usług to tylko niektóre z potencjalnych korzyści.

Obecnie uważa się, że sztuczna inteligencja ma największy potencjał transformacyjny spośród wszystkich technologii. Właściwe wykorzystanie tego potencjału jest klucze do osiągnięcia sukcesu. Jak zatem podejść do tego wyzwania? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć przedstawiciele firmy Evorain, zajmującej się praktycznymi aspektami wdrażania SI do różnych sektorów gospodarki. Rekomendacje zaprezentują prezes zarządu firmy, Jakub Romanowski, oraz członkowie zarządu – Piotr Woldan i Paweł Staszewski.

Gościem specjalnym nadchodzącego spotkania będzie prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Jego obecność na spotkaniu stanowi potwierdzenie ważności tematu sztucznej inteligencji dla lokalnej społeczności biznesowej.