Wstrząsający wypadek na drodze krajowej nr 43: 9-letnia dziewczynka w ciężkim stanie

Nocna katastrofa drogowa na szosie nr 43 w Kamionce, gmina Pątnów, zakończyła się tragicznie dla jednej z osób biorących udział w zdarzeniu. Kolizja dwóch pojazdów przyniosła najwięcej cierpienia dla dziewięcioletniej pasażerki jednego z samochodów.

Zgromadzone przez policję informacje wskazują, że nieszczęśliwy incydent miał miejsce w niewielkiej miejscowości Kamionka, w czwartek, 29 lutego 2024 roku, tuż po godzinie 1:20. Ekspertyzy policyjne sugerują, że 42-letnia kobieta prowadząca audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK 43, niefortunnie zderzyła się z oplem. W rezultacie potężnego uderzenia oba samochody zostały przeniesione do rowu przydrożnego.

Dziewczynka, która była pasażerką audi, doznała najcięższych obrażeń i została przewieziona do częstochowskiego szpitala. Testy alkomatem wykazały, że obaj kierowcy byli trzeźwi podczas tego nieszczęśliwego zdarzenia. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku będą badane przez policję z Wielunia – donosi asp. sztab. Katarzyna Grela, reprezentantka wieluńskiej komendy policji.

Strażnicy prawa publicznego apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i respektowanie podstawowych zasad ruchu drogowego, takich jak przestrzeganie znaków drogowych. „Nawet najmniejszy moment dekoncentracji może prowadzić do poważnych konsekwencji, narażając poszkodowane osoby na utratę zdrowia, a nawet życia” – ostrzega Katarzyna Grela.