Wybory w Częstochowie: Urzędujący prezydent zwycięża z wynikiem 57,76%, pokonując Monikę Pohorecką

Podczas drugiej tury wyborów, urzędujący prezydent miasta Częstochowa odnotował triumf, zdobywając poparcie na poziomie 57,76%. Naprzeciw niego stanęła Monika Pohorecka, której udało się zgromadzić 42,24% głosów. Frekwencja wyborcza w Częstochowie oscylowała wokół 48,8% uprawnionych do głosowania.

Swoje prawa wyborcze mieszkańcy Częstochowy realizowali w niedzielę, oddając swoje głosy w 135 punktach wyborczych rozsianych po całym mieście. Procentowo w Częstochowie zagłosowało 47,76% osób uprawnionych do głosowania, co stanowi nieznaczny spadek w porównaniu z pierwszą turą wyborów, kiedy to frekwencja wyniosła 50,02%. Pomimo to wynik Częstochowy jest lepszy od średniej frekwencji z całego województwa (41,93%), a także wyższy od średniej krajowej (44,06%).

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, który został wybrany na czwartą kadencję z rzędu, wyraził swoją wdzięczność w poniedziałek. Podziękował za udział w wyborach, zaufanie oraz poparcie, które umożliwiło mu kontynuację pracy na stanowisku.

– Z całego serca pragnę podziękować za decyzję mieszkańców Częstochowy, którzy zdecydowali się powierzyć mi przez kolejne pięć lat obowiązki prezydenta. To nie tylko wielki honor, ale również ogromne zobowiązanie – oświadczył Matyjaszczyk. Zapewnił jednocześnie, że podczas nowego okresu jego rządów będzie dążył do jak najefektywniejszego wykorzystania funduszy europejskich oraz do realizacji innych priorytetów swojego programu.