Obchody Światowego Dnia Ziemi: Młodzi piłkarze sprzątają skwer poświęcony pamięci Zbigniewa Dobosza

Świętując Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia każdego roku, młodzi zawodnicy z drużyny U-12 podjęli się zadania uporządkowania Skweru im. Zbigniewa Dobosza. Ta globalna inicjatywa ma na celu inspirowanie społeczności do działań proekologicznych i jest corocznie obchodzona w różnorodny sposób.

W ramach tych obchodów, jedenaścioro młodych piłkarzy pod kierownictwem trenera Pawła Nocunia zaangażowało się w akcję porządkowania skweru poświęconego pamięci swojego idola, Zbigniewa Dobosza.

Zbigniew Dobosz, zasłużony dla klubu Raków Częstochowa, swoją karierę rozpoczynał jako trampkarz. W pierwszej drużynie klubu wystąpił dwanaście razy, strzelając dwie bramki. Jako trener osiągnął szereg sukcesów. W 1985 roku zdobył złoty medal na Spartakiadzie juniorów w Rzeszowie prowadząc drużynę Rakowa. W 1993 roku doprowadził pierwszy zespół do awansu do ekstraklasy.

Dobosz przyczynił się do rozwoju wielu piłkarzy, którzy później zostali reprezentantami Polski i kluczowymi zawodnikami Rakowa Częstochowa, takimi jak Jerzy Brzęczek, Jacek Magiera, Krzysztof Kołączek czy Mateusz Zachara. Skwer noszący jego imię znajduje się w bliskiej odległości od ulicy Limanowskiego, niewielkiej odległości od stadionu, miejsca gdzie Dobosz spędził większość swojego życia.