Agromix Unia Leszno triumfuje nad Tauron U24 Włókniarz Częstochowa w inauguracji żużlowej Ekstraligi U24

Startująca pod barwami Polcopper Agromix Unia Leszno drużyna odniosła zwycięstwo nad Tauron U24 Włókniarz Częstochowa w inauguracyjnym meczu Ekstraligi U24, pokonując go wynikiem 52:38. Dla częstochowian jest to już druga przegrana w mieście Leszno w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

We wtorek rozpoczęliśmy sezon Ekstraligi U24. Pierwszy mecz tego roku pomiędzy Unią Leszno a Włókniarzem Częstochowa miał miejsce niecałe dwa tygodnie temu na stadionie im. Alfreda Smoczyka w ramach PGE Ekstraligi. W tej konfrontacji górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli ekipę z Częstochowy wynikiem 47:43.

Zawodnicy do lat 24 reprezentujący barwy Włókniarza nie zdołali odwrócić losów meczu i poniósł porażkę ze swoimi rywalami z Leszna. Pierwsze fazy spotkania były bardzo zacięte i do końca dziewiątego biegu wynik utrzymywał się na remisie. Jednak później gospodarze przejęli inicjatywę i przed ostatnimi biegami nominowanymi zdobyli przewagę dziesięciu punktów. W dwóch finalnych gonitwach dnia Unia Leszno powiększyła swoją przewagę, a mecz zakończył się wynikiem 52:38 na korzyść gospodarzy.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie z Leszna okazał się Damian Ratajczak, który wykazał się niezwyciężoną formą zdobywając pełne 15 punktów. Pozostali zawodnicy, którzy zgromadzili już doświadczenie w PGE Ekstralidze – Hubert Jabłoński, Antoni Mencel i Nazar Parnitskyi – również świetnie się spisali. Z drużyny gości najwięcej punktów zdobył Kajetan Kupiec. W przeciwnym wypadku było z drugim z podstawowych juniorów Włókniarza – Kajetanem Kupiec, który po zajęciu drugiego miejsca w pierwszej rywalizacji, został wykluczony, a później doznał dwóch defektów.