Wypadek przy szkole w Częstochowie: Samochód potrącił 11-latka

Kobieta, która jest właścicielką pojazdu, zaparkowała samochód i udała się odprowadzić swoje dzieci do szkoły. Niestety, auto zaczęło się staczać i doprowadziło do potrącenia 11-letniego chłopca. Obecnie śledczy analizują przyczyny tego zdarzenia – czy doszło do niego z powodu niesprawności auta, czy było ono nieodpowiednio zabezpieczone. Poszkodowane dziecko odniosło poważne obrażenia, w tym dwa złamane żebra, i będzie musiało przebywać w szpitalu co najmniej przez tydzień.

Wypadek miał miejsce w czwartek rano w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 8 w Częstochowie, której adres to ulica Szczytowa. Jak mówi Barbara Poznańska, rzeczniczka częstochowskiej policji, około godziny 9:00 samochód marki Fiat, będący na miejscu parkingowym, zaczął się staczać w kierunku 11-letniego ucznia podążającego do szkoły.

Nieznane są przyczyny tego, że auto stało się niebezpieczne dlatego trwają dochodzenie. W chwili zdarzenia w pojeździe nie było kierowcy. Chłopiec, który został potrącony przez samochód, musiał zostać natychmiast przewieziony do szpitala. Oprócz złamanych żeber, 11-latek doznał obrażeń wielonarządowych – informuje rzeczniczka policji, Barbara Poznańska.