Zaproszenie na wydarzenia rolnicze i folklorystyczne w Częstochowie

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych rolnictwem i tradycją ludową do wzięcia udziału w wydarzeniach, które odbędą się 2 i 3 września 2023 r. w Częstochowie. Organizowane imprezy mają na celu promowanie nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie oraz kultywowanie polskiej tradycji.

Najważniejszym punktem programu jest Krajowa Wystawa Rolnicza, na której swoje stoiska prezentuje blisko 500 wystawców. Ta impreza to świetna okazja do poznania najnowszych technologii produkcji i maszyn rolniczych. Na miejscu będzie także dostępnych wielu doświadczonych doradców, którzy służyć będą pomocą i odpowiedzą na wszystkie pytania odwiedzających.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się również Regionalna Wystawa Bydła Mięsnego. Podczas tej wystawy zostaną podsumowane wyniki konkursów, a zwycięzcy otrzymają swoje puchary podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w niedzielę na głównym ringu.

Swoją obecność zapowiedziały również Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie – tradycyjne święto dziękczynienia za plony. Jest to wydarzenie pełne folkloru i kultury ludowej, które z pewnością przyciągnie miłośników takich atrakcji.

Zaprasza na te wydarzenia Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, który jest organizatorem tych imprez.