Zatrzymanie pseudokibica związanego z handlem narkotykami na Śląsku

Funkcjonariusze, którzy zajmują się zwalczaniem działań przestępczych wśród pseudokibiców oraz przemytu narkotyków, ujęli 28-letniego mężczyznę, który był w posiadaniu dużej ilości substancji odurzających. Ten młody człowiek jest powiązany ze środowiskiem tzw. pseudokibiców z jednego z klubów piłkarskich na Śląsku. Stróże prawa z Częstochowy konfiskowali ponad 4 kilogramy różnorodnych materiałów narkotycznych. Na chwilę obecną, podejrzany usłyszał zarzuty stawiane przez prokuraturę.

Detektywi z Częstochowy, specjalizujący się w ściganiu sprawców przestępstw narkotykowych i tych powiązanych z pseudokibicami, wykryli kolejny przypadek związany z nielegalnymi substancjami odurzającymi. Pod koniec ostatniego tygodnia namierzyli 28-latka, który jest związany ze światem pseudokibiców jednego ze śląskich drużyn piłkarskich. Ustalili, że przechowywał on duże ilości narkotyków w swoim mieszkaniu oraz pomieszczeniach gospodarczych.

Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli ponad 4 kilogramy różnego rodzaju narkotyków, wśród których znajdowała się amfetamina, haszysz, marihuana, metamfetamina oraz tabletki ekstazy i grzyby o działaniu halucynogennym. Jak informuje częstochowska policja, czarnorynkowa wartość wszystkich konfiskowanych substancji odurzających i psychotropowych wynosi ponad 200 tysięcy złotych.