Liczba pasażerów korzystających z linii S9 Kolei Śląskich wzrosła do 34 818 w styczniu

Według najnowszych danych, używając pociągów na linii S9 Kolei Śląskich, w styczniu podróżowało dokładnie 34 818 pasażerów. To oznacza znaczny wzrost frekwencji w porównaniu z grudniem, kiedy zgłosiliśmy o 10 tysięcy mniej pasażerów. Warto jednak zauważyć, że dane za grudzień obejmowały okres od 10 tego miesiąca, kiedy po raz pierwszy uruchomiono połączenie, aż do końca miesiąca.

Jak wyjaśnia Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, informacje na ten temat są gromadzone za pomocą liczników zamontowanych w pojazdach. Uwzględniają one liczbę osób wchodzących na pokład pociągu na każdym dworcu, stacji i przystanku.

Najbardziej popularne przystanki i połączenia

W grudniu najwięcej pasażerów – 6,4 tysiąca – korzystało z dworca w Częstochowie. Z kolei najmniej, bo jedynie 512 osób, skorzystało z przystanku w Mierzęcicach. Na stacji Pyrzowice Lotnisko skorzystało z usług Kolei Śląskich 2,1 tysiąca pasażerów. Najczęściej wykorzystywane godziny połączeń to 15:18 z Częstochowy i 12:01 z Tarnowskich Gór.

Dzienna liczba pociągów

Po uruchomieniu linii S9, codziennie na trasie między Częstochową a Tarnowskimi Górami kursuje 10 par pociągów Kolei Śląskich. Są one obsługiwane przez popularne pojazdy o nazwie „Elfy 2”, które średnio co 2,5 godziny wyruszają na tory.