Zawieszone atrakcje w Parku Wodnym Częstochowa

Częstochowski Park Wodny informuje o tymczasowym zamknięciu dwóch dużych zjeżdżalni, które są głównymi atrakcjami obiektu. Zjazdy te nie będą dostępne dla gości od dnia dzisiejszego, czyli 9 października. Powstało pytanie, czy taka decyzja wynikła z jakiejś usterki.

Jednak jak przekonuje zarząd Parku Wodnego w Częstochowie, nie chodzi tu o żadną awarię. Problem pojawił się ze względu na niewłaściwą wymianę łączeń silikonowych poszczególnych elementów zjeżdżalni wykonaną podczas majowych prac konserwacyjnych przez firmę serwisującą urządzenia. To spowodowało, że ślizganie się po nich stało się niekomfortowe dla gości. Ponieważ zjeżdżalnie są jeszcze objęte gwarancją, poprawki zostaną przeprowadzone przez inną specjalistyczną firmę. Dzięki temu użytkownicy obiektu nie będą musieli już doświadczać dyskomfortu podczas korzystania z tych atrakcji.

Planowane prace remontowe na zjeżdżalniach, znanych jako żółta i zielona anakonda, mają zostać ukończone najpóźniej 16 października. Zarząd obiektu zapewnia, że do naprawy będą użyte materiały najwyższej jakości, co zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo wszystkim korzystającym z atrakcji. Warto dodać, że podczas gdy te dwie zjeżdżalnie będą niedostępne, reszta atrakcji basenowych oraz saunarium będzie działała bez żadnych przeszkód.