Finansowanie 35 milionów złotych na ekspansję częstochowskiego stadionu miejskiego

Równowartość 35 milionów złotych została oficjalnie przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w celu sfinansowania rozbudowy miejskiego obiektu sportowego Raków Częstochowa. Ta znacząca suma pieniędzy pochodzi z programu inwestycyjnego, który skupia się na projektach o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu. Jej celem jest poprawa i modernizacja obiektu sportowego znajdującego się przy ul. Limanowskiego w Częstochowie.

Symboliczny czek trafił do rąk przewodniczącego Rady Nadzorczej Rakowa, Wojciecha Cygana, potwierdzając pozytywną odpowiedź ministerstwa na wniosek o dofinansowanie zgłoszony przez magistrat miasta Częstochowa. Wniosek ten był efektem zapowiedzi premiera podczas jego wizyty w Częstochowie o możliwości otrzymania środków na ten cel.

Potwierdzenie dofinansowania oznacza, że plany na modernizację i rozbudowę krytej trybuny do ponad 4000 miejsc stają się coraz bardziej realne. W projekcie uwzględniona jest również rozbudowa trybuny D, sektor gości oraz budowa dodatkowego boiska treningowego. Całość działań ma na celu spełnienie wszystkich wymogów niezbędnych do organizowania meczów na poziomie międzynarodowym.

W przeszłości, z powodu braku odpowiedniego obiektu, Raków Częstochowa musiał rozgrywać swoje mecze w Bełchatowie lub Bielsku-Białej. Obecnie, mimo dostępu do nowego stadionu, mecze europejskich pucharów klub zmuszony jest grać w Sosnowcu, mieście oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od Częstochowy. Dla zarówno kibiców jak i organizatorów takie rozwiązanie stanowi spore wyzwanie logistyczne i utrudnia organizację tych ważnych wydarzeń sportowych. Dlatego też plany rozbudowy stadionu miejskiego są tak istotne dla społeczności lokalnej, która zyska możliwość bezpośredniego śledzenia rozgrywek na najwyższym poziomie.