Zbiórka krwi w Częstochowie pod hasłem "Częstochowa dla Niepodległej"

Trwająca na placu przed ratuszem w Częstochowie akcja zbiórki krwi „Częstochowa dla Niepodległej” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Inicjatywa ma na celu nie tylko zgromadzenie jak największej ilości tego nieocenionego surowca, ale też promowanie idei oddawania krwi i edukację w tym kierunku.

Piotr Gajda, reprezentujący częstochowski legion Honorowych Dawców Krwi, wyjaśnia, że akcja ma także wymiar symboliczny – jest hołdem dla historycznego ducha niepodległości, który od wieków tchnie w serca Polaków.

Od pierwszych chwil rozpoczęcia zbiórki, przed krwiobusem utworzyły się długie kolejki osób gotowych do podzielenia się swoim bezcennym darem. Mieszkańcy Częstochowy podkreślają, że to prosta forma niesienia pomocy innym i realne ratowanie życia ludzkiego.

Krwiodawcy mogą skorzystać z usług krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, który stoi przed częstochowskim ratuszem do godziny 13:00. Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji, a dla dawców krwi przewidziane są drobne upominki. Przy okazji przypominają, że za każdorazowe oddanie krwi można skorzystać z dwóch dni urlopu.