Zmagania o koncesje radiowe w różnych miastach Polski. Kto będzie emitować na 90,8 MHz w Łodzi?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała szereg konkursów na emisję analogową w różnych miejscach Polski. Miejscowości, które objęte są tym procesem to: Łódź, Żywiec, Bielsko-Biała, Częstochowa, Hajnówka, Andrychów, Sierpiec oraz Wola niedaleko Czerwińska. Na chwilę obecną nie są jeszcze znani wszyscy kandydaci do otrzymania koncesji na emisję w ostatniej z wymienionych lokalizacji.

Wszystkie publikacje konkursowe dotyczą stacji radiowych o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym. Grupa MWE jest zainteresowana uzyskaniem dwóch licencji radiowych. W kwestii nadawania na częstotliwości 90,8 MHz w Łodzi wpłynęło łącznie 10 wniosków o koncesje.

Osoby i firmy starające się o koncesje to: Eska Rock S.A., Nadawca Sp. z o.o., Krzysztof Orzepiński, Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., Multimedia Sp. z o.o., EL Radio Sp. z o.o., MWE Radio Sp. z o.o. oraz RY Broadcast Sp z o.o.. Zgłoszone przez nich propozycje nazw stacji to kolejno: Radio Vox FM Gold, Eska City, Radio IKS, Radio Pogoda 90,8 FM, RMF Maxx Tomaszów Mazowiecki, RMF Maxx Łódź, Radio Gra Łódź, EL Radio, Radio Wibracje FM Łódź i Radio Yanosik. Ostatnia ze stacji dostępna jest obecnie do słuchania online i mieści się w Poznaniu.