Poszukiwania sprawcy zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Funkcjonariusze Policji w Kłobucku prowadzą intensywne poszukiwania osoby odpowiedzialnej za śmiertelne potrącenie pieszego, które miało miejsce w dniu 15 marca. Zdarzenie to nastąpiło w miejscowości Złochowice na ulicy Długiej. Każda osoba, która była naocznym świadkiem tego tragicznego wydarzenia lub posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, jest zobowiązana do natychmiastowego kontaktu z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku pod numerem 47 858 22 00, lub z dowolną jednostką Policji pod numerem alarmowym – 997 lub 112.

W piątkowy wieczór, 15 marca o godzinie 23:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku otrzymał zgłoszenie o dramatycznym zdarzeniu – potrąceniu pieszego na ulicy Długiej w Złochowicach. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol interwencyjny, który potwierdził autentyczność zgłoszenia. Sprawca tego tragicznego zdarzenia, po zderzeniu z pieszym, nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu, ale uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, mimo podjęcia natychmiastowej reanimacji, 43-letni mężczyzna zmarł na miejscu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki, wspierany przez dochodzeniowca. Oględziny miejsca zdarzenia spowodowały czasowe zamknięcie drogi. Aktualnie funkcjonariusze skupiają swoje wysiłki na analizie zgromadzonych dowodów, aby ustalić tożsamość sprawcy oraz klarować dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.